5 prostych sposobów na ochronę czytnika

okładka na czytnik

okładka na czytnik1. Chroń czytnik przed upadkiem

Solidna konstrukcja pomoże uchronić twoje urządzenie przed uszkodzeniami, ale dla tych, którzy lubią czytać w czasie podróży, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie okładka na czytnik. Nie tylko zapewnia maksymalną ochronę, ale potrafi wyglądać bardzo estetycznie. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów etui, które nadają urządzeniom stylowy wygląd.

 

jak czyścić czytnik?2. Czyść ekran czytnika dokładnie i regularnie

Ekran e-czytnika warto przeczyścić przynajmniej raz w tygodniu, jednak musisz pamiętać, że nie wszystko jedno, jaki środek czystości zastosujesz. Najlepiej sprawdza się preparat do czyszczenia LCD i miękka ścierka. Zwróć tylko uwagę, aby nie była nasączona alkoholem, który (podobnie jak aceton czy inne rozpuszczalniki) może nieodwracalnie zniszczyć ekran.
kąpiel i ebook3. Unikaj czytania w mokrych warunkach

Pamiętaj o tym, że większość czytników nie jest wodoodporna. Jeśli lubisz czytać podczas kąpieli, powinieneś zaopatrzyć się w wodoszczelny czytnik lub pokrowiec, któremu nie straszny woda, piasek czy kurz.

 

ładowanie czytnika4. Zadbaj o akumulator czytnika

Po zakupie czytnika doładuj baterię do pełna. Na każdym opakowaniu jest napisane, ile powinno się ładować, ale optymalny czas to mniej więcej 8 godzin. Bateria uzyskuje swoją nominalną pojemność po 4,5 czasem i 8 ładowaniach.

ebook i plaża5. Nie zostawiaj czytnika na ostrym słońcu

Unikaj pozostawiania swojej podręcznej biblioteczki bezpośrednio na słońcu czy w pobliżu źródeł ciepła, takich jak na przykład grzejniki elektryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.