5 zaczarowanych miejsc, które powinien odwiedzić każdy miłośnik książek

księgarnia ptyx

Dzisiaj postanowiłam dla Was zebrać TOP 5 miejsc, które powinniście odwiedzić, jeśli kochacie książki. A zakładam, że tak jest, skoro czytacie tego bloga ;)

1. Shakespeare BookShop Company to anglojęzyczna księgarnia w Paryżu o niesłychanym klimacie i bujnej historii. Spotykali się tutaj pisarze, których określono mianem Straconego Pokolenia (Lost Generation). Hemingway był podobno najlepszym klientem i zarazem przyjacielem sklepu. To miejsce jest znane również z romantycznego filmu „Przed zachodem słońca”. To właśnie tu spotykają się po latach Julie Delpy i Ethan Hawke.

shakespeare-company

shakespeare-company1

2. Kawiarnia w księgarni Alexandra na ulicy Andrássy w Budapeszcie. Można tu zjeść coś słodkiego i wypić aromatyczną kawę, przeglądając książki z księgarni, która znajduje się piętro niżej. To naprawdę niezwykłe miejsce. Obowiązkowo musicie je odwiedzić, jeśli będziecie w stolicy Węgier.

kawiarnia alexandra w budapeszcie

3. Ławki w kształcie otwartych książek w Stambule. Można sobie tu usiąść i w chwilach przerwy podziwiać piękny widok Bosforu. Szkoda tylko, że nie da się przewrócić strony ;)

instabul-lawki

ławki w stambule

 4. Hay-on-Wye jest malowniczym miasteczkiem w Anglii. Ciekawostką jest, że na zaledwie 1500 mieszkańców przypada aż 25 księgarń. Warto wybrać się w te okolice.

ksiazki1

 5. Księgarnia Ptyx w Belgii. Choć otwarto ją niedawno (w 2012 r.), szybko stała się popularna wśród internautów ze względu na przepiękną fasadę.

księgarnia ptyx

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.