Anthony Robbins w Polsce

anthony robbins

Literatura psychologiczna i motywacyjna od lat cieszy się wielkim powodzeniem na całym świecie. Choć tego typu książki z pewnością nie oddziałują na wszystkich w jednakowym stopniu, to trzeba przyznać, że odmieniły one życie milionów kobiet i mężczyzn, zarówno dorosłych, jak i wstępujących w dorosłe życie. Niejednokrotnie wyciągały ludzi z marazmu i zwątpienia, aby przywrócić ich wiarę w siebie.

 

Sekretem powodzenia książek z kręgu tej literatury jest przede wszystkim talent autorów do przekładania skomplikowanych rzeczy na prosty, klarowny język. Może i takie podejście wydaje się proste, ale właśnie ta racjonalna, pragmatyczna filozofia życiowa jest tak niezwykła.

Pierwszym audiobookiem, jaki pojawił się w Polsce, była właśnie książka z dziedziny rozwoju osobistego – dzieło autorstwa Napoleona Hilla „Myśl i bogać się”. Dziś już praktycznie prawie cały kanon literatury motywacyjnej jest dostępny w formie elektronicznej.

Na niezwykłą popularność tego typu literatury w naszym kraju wskazuje fakt, że to właśnie do Polski w dniach 20-22 marca zawita Anthony Robbins, jeden z najsłynniejszych i najbardziej charyzmatycznych mówców motywacyjnych na świecie. Autor bestselleru „Obudź w sobie olbrzyma” (wydawnictwo Studio Emka) poprowadzi w Poznaniu 3-dniowe szkolenie The Way Ahead (Droga naprzód).

W jego seminariach i wystąpieniach publicznych, które przypominają raczej swego rodzaju performance czy wielkie telewizyjne show, na całym świecie wzięły udział ponad cztery miliony uczestników. W 2007 r. magazyn „Forbes” umieścił go na liście 100 najważniejszych gwiazd, szacując jego majątek na 30 mln dolarów. Pytany o tajemnicę życiowego sukcesu zdradza m.in., że „należy wzmacniać umysł tym, co nas inspiruje. W przeciwnym razie mózg zacznie się skupiać na lękach i tragediach”. Anthony Robbins stara się uświadamiać uczestnikom swoich warsztatów, że nasza przeszłość nie znaczy nasza przyszłość, a nasza biografia nie jest nam dana raz na zawsze. Bowiem o tym, gdzie będziemy jutro, decydują tylko nasze dzisiejsze decyzje. Czy rzeczywiście metoda Robbinsa jest skuteczna? Kto chce ją sprawdzić, powinien oddać się lekturze jego książek lub zajrzeć do jego programów szkoleniowych zarejestrowanych obficie na nośnikach elektronicznych.
tony-robbins-money

Najowsza książka Anthony’ego Robbinsa dostępna jest w wersji ebooka i w wersji papierowej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.