Autodestrukcyjna książka

autodestrukcyjna książka

Jak wzbudzić emocje w czytelniku? Na to pytanie najlepiej zna odpowiedź James Patterson, którego najnowsza książka została wyposażona  w materiał wybuchowy. 

Czołowy amerykański autor powieści sensacyjnych, którego książki sprzedały się dotąd w imponującej liczbie ponad 300 milionów egzemplarzy, jest ekspertem od marketingu i doskonale wie, jak się sprzedać.

Na stronie internetowej, która umożliwia lekturę nowej powieści Pattersona, „Private Vegas”, każdemu czytelnikowi wyświetla się indywidualny zegar odliczający czas do momentu, gdy książka ulegnie samozniszczeniu. Czytelnik ma dwadzieścia cztery godziny na jej przeczytanie.

To jednak nie wszystko. Została także przewidziana papierowa wersja – jej nakład wyniósł dokładnie jeden egzemplarz. Za kwotę 294 038 dolarów jedna osoba będzie mogła nabyć fizyczny egzemplarz powieści, która faktycznie ulegnie samozniszczeniu. Dodatkowo szczęśliwy nabywca otrzyma w pakiecie weekendowy pobyt w eleganckim hotelu oraz kolację z Pattersonem. Oryginalny pomysł czy agresywny chwyt marketingowy? Zdecydujcie sami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.