Cud uważności – Doskonały poradnik na to, jak wyzwolić umysł

cud uważności

Ci, których umysł jest zniewolony, pozostają w potrzasku fałszywych osądów i niewiedzy, przysparzając tym sposobem cierpienia sobie i innym. Tak twierdzi Thich Nhat Hanh – mnich buddyjski, autor książki pt. „Cud uważności”. Jak uwolnić umysł od fałszywych poglądów i osiągnąć szczęście, dowiemy się z tego prostego podręcznika medytacji.

Głównym przesłaniem „Cudu uważności” jest to, iż nasze lęki, frustracje, negatywne myśli i emocje wynikają z naszego widzenia rzeczywistości poprzez błędne wyobrażenia. Dzięki medytacji będziemy dążyć do rozpoznania bez osądzania, do rzeczywistości uwolnionej od fałszywych poglądów, od uprzedzeń.

cud

Okazuje się, że medytacja to nie jest wcale odległy, nieosiągalny proces. Każdy z nas dzięki wytrwałości w praktyce może go doświadczyć. Autor książki uświadamia nam, że medytacja nie jest ucieczką, lecz pogodnym spotkaniem z rzeczywistością. W stanie Uwagi skierowanej na oddech jesteśmy nie tylko odprężeni i szczęśliwi, ale także obecni i czujni. Bez tego nasza percepcja rzeczywistości (a tym samym zdolność zrozumienia i zmiany) jest niepełna.

Cud uważności jest doskonałą lekturą dla każdego, a w szczególności dla tych, którzy mają problemy z koncentracją, źle sypiają i mają tendencję do zamartwiania się.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.