Czytanie na mokrym ekranie


Dla tych, którzy lubią czytać w wannie, ale obawiają się, że ich czytnik wpadnie do wody i się zepsuje, mam dwie wiadomości – dobrą i złą. Dobra to taka, że na światowym rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, odpowiadających wymaganiom klientów, którzy są miłośnikami czytania w mokrych warunkach. Natomiast zła wiadomość jest taka, że wodoodporne czytniki są trudno dostępne w polskich kanałach dystrybucji.                                                                                                                                   

                                                           Pocket Book 640 Aqua                                                                   

wodoodporny czytnik Pocketbook-aqua

Dla miłośników czytania w wannie firma Pocket Book przygotowała urządzenie, dla którego żadne warunki pogodowe nie są wyzwaniem. Jest ono wyjątkowo estetyczne, lekkie, ale przede wszystkim – wodoodporne i chronione przed wpływem kurzu i pyłu. Możemy je zanurzyć na głębokość 1 metra na czas 30 minut. Ekran to standardowy E Ink Pearl o wielkości 6″ i rozdzielczości 800×600 pikseli. Na takim ekranie dobrze się czyta nawet przy ostrym słońcu, ponieważ nie odbija on promieni słonecznych. Przyciski oraz obramowanie urządzenia pokryte są warstwą gumy, dzięki czemu czytnik ten doskonale sprawdza się podczas odpoczynku na plaży, na basenie, czy też podczas relaksującej kąpieli w wannie. Jedyne, o czym należy pamiętać przed korzystaniem z e-czytnika w takich warunkach, to zamknięcie zaślepki portu USB.                        

                                                                Kobo aura H2O

wodoodporny czytnik kobo aura H2O

Pocket Book Aqua szybko doczekał się godnego konkurenta. Kobo aura H2O stanowi aktualizację udanego Aura HD i jest reklamowany przez producentów jako pierwszy wodoodporny czytnik klasy premium. Więcej na temat modelu Kobo aura H2O pisze Robert Drózd, właściciel poczytnego bloga „Świat Czytników”.

                                                                  Wodoodporny Kindle

wodoodporny kindle

W Stanach, w ofercie firmy Waterfi, która specjalizuje się nadawaniu wodoodporności urządzeniom elektronicznym, pojawił się wodoodporny Kindle Paperwhite. Czytnik uzbrojony jest w podwójną warstwę hydroizolacji zabezpieczającą go przed zamoczeniem. Wodoodporny e-czytnik Kindle to nadal minimalizm i wysoka jakość wykonania. Niestety taki Kindle jest w Polsce prawie nieosiągalny, ponieważ kosztuje on 240 dolarów (około 750 złotych).

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.