Hygge – przejaw mody czy odpowiedź na dzisiejsze czasy

hygge

Nie da się ukryć, że na całym świecie z roku na rok wzrasta zainteresowanie Skandynawią. Moda na kraje dalkiej Północy dotarła także nad Wisłę i przybiera teraz nową postać.

Skandynawia inspiruje nie tylko projektantów mody i projektantów wnętrz. Trudno powiedzieć, co jest kluczem do sukcesu. Czy chodzi o charakterystyczne, ciepłe swetry z wydzierganymi reniferami, minimalistyczne i jednocześnie przytulne wnętrza, uwielbienie dla mrocznej literatury kryminalnej, podziw dla surowej i dzikiej przyrody, a może o pyszne cynamonowe bułeczki, którym zajada się Erika Falck z powieści Camilli Lackberg?

Ostatnio prym wiedzie koncept hygge (wymowa: huga). Co ono dokładnie oznacza? Najbliższym odpowiednikiem tego słowa jest „przytulność”, ale hygge to także bezpieczeństwo, ognisko domowe, intymna wspólnota, komfort bycia ze sobą i innymi, filozofia, rytuał.

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego modnego w ostatnim czasie zjawiska, polecam Wam książkę pt. „Hygge” Meika Wikinga, która ukazała się nakładem wydawnictwa „Czarna Owca”.

hyggeNa chwilę obecną książka ta dostępna jest tylko w wersji papierowej oraz w formie pdf. Miejmy nadzieję, że niedługo będzie ją można zakupić także w formie ebooka – w fomacie epub oraz mobi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.