Jak nie komplikować sobie życia?

sztuka prostoty

Typowymi problemem współczesnego człowieka jest notoryczny brak czasu, brak pieniędzy, nadwaga, niezdolność do koncentracji, lęk przed samotnością, śmiercią, chorobą i starością. 

Dominique Loreau, autorka książki „Sztuka prostoty” pokazuje, jak poradzić sobie z tymi problemami. Mieszkająca od wielu lat w Japonii pisarka przyjęła styl życia swojej przybranej ojczyzny. Jest on oparty na zasadzie „mniej znaczy więcej”. Aby odzyskać dobre samopoczucie, wystarczy zmienić swój sposób życia, pozbyć się zbędnych przedmiotów, lepiej zorganizować sobie czas.

Żeby żyć, naprawdę potrzebujemy niewiele. „Im mniej mamy, tym bardziej jesteśmy wolni i tym bardziej możemy się rozwijać” – przekonuje Dominique Loreau.”Świat intelektu jest wystarczająco bogaty, by wypełnić nasze życie. Nie ma potrzeby dodawania do niego bezużytecznych bibelotów, które zajmują nasz umysł i pochłaniają godziny naszego odpoczynku” – przekonuje Dominique Loreau.

Poradnik podpowiada, aby stawiać na mniejszą ilość, za to skupić się na jakości. Liczy się prostota i umiar na każdym polu działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.