Jeden z najpoczytniejszych pisarzy rosyjskich będzie gościem Big Book Festival

Boris_Akunin

Już dziś rusza organizowany po raz czwarty międzynarodowy festiwal literacki Big Book Festival. Gościem tegorocznej edycji będzie m.in. Boris Akunin.

Boris Akunin (ur. 1956) jest rosyjskim pisarzem pochodzenia gruzińskiego (prawdziwe nazwisko brzmi Grigorij Czchartiszwili). Swoją karierę rozpoczął jako tłumacz literatury japońskiej. Akunin” (悪人) to słowo japońskie, które można przetłumaczyć jako „łotr”. W swojej powieści Diamentowa karoca, autor definiuje „akunina” jako osobę, która sama tworzy swoje zasady. Pseudonim „B. Akunin” to również aluzja do anarchisty Michaiła Bakunina, a także do nazwiska „Akuna”, związanego z poetką Anną Achmatową. Akunin to pisarz zaangażowany politycznie. Jest on znany jako zdecydowany krytyk poltiyki „silnej ręki” Władimira Putina.

boris akunin diamentowa karoca

 

 

„Diamentowa karoca” dostępna jest w formie ebooka.

Książkę w wersji papierowej najtaniej możecie zakupić tutaj.

 

 

 

 

Boris Akunin jest autorem bestsellerowego cyklu kryminalnego o detektywie Eraście Fandoriniem, który w pewnym sensie stanowi rosyjski odpowiednik Jamesa Bonda i Sherlocka Holmesa. Akcja cyklu osadzona jest w Rosji carskiej na przełomie XIX i XX wieku, ale żywo przypomina współczesne problemy międzynarodowe.

Spotkanie z carem kryminałów odbędzie się 12.06 o godz. 18.00 na terenie trawiastym (Namiot).

Pełen program festiwalu możecie pobrać tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.