Kilka ciekawostek na temat autora Kubusia Puchatka

pingwin

Czy wiedzieliście, że w tym roku Kubuś Puchatek kończy 90. lat? 14 października 1926 r. nakładem londyńskiego wydawnictwa Methuen & Co. Ltd. ukazała się powieść Alexandre’a Alana Milne’a „Winnie-the-Pooh”.

Oto kilka ciekawostek na temat autora tego klasyka literatury dziecięcej:

1. Zanim A.A. Milne stał się sławny, pracował jako dziennikarz i dramatopisarz. Prawdziwe zainteresowanie jego twórczością rozkwitło dopiero po ukazaniu się Kubusia Puchatka.

Wikpedia

Wikipedia

2. Na początku Kubuś Puchatek nazywał się Pan Edward Niedźwiedź (Mr Edward Bear). Christopher zmienił jego imię po wizycie w ZOO, gdzie zobaczył niedźwiedzicę Winnie.

https://hu.pinterest.com/

https://hu.pinterest.com/

3. Inspiracją dla twórczości A.A Milne był jego syn, Chrostopher Robin, który urodził się w 1920 r. i był jedynym dzieckiem państwa Milne.

http://www.famousauthors.org/

http://www.famousauthors.org/

4. Imię Kubusia Puchatka w oryginalnej wersji wywodzi się od imienia kanadyjskiej niedźwiedzicy, której imię brzmiało właśnie Winnie. Jej właściciel był kandyjski żołnierz Harry Colebourn.

harry

Wikipedia

 

 5. Do stumilowego lasu wkracza nowy bohater. W październiku ukazała się autoryzowana kontynuacja przygód Kubusia Puchatek pt. „Najlepszy miś na całym świecie” („The Best Bear in All the World”). Jego losy opowiada w nowej książce Brian Sibley. Autor wyjaśnia, że do wprowadzenia do Stumilowego Lasu nowego bohatera zainspirowało go zdjęcie, na którym A. A. Milne z synkiem Krzysiem bawią się pluszowym pingwinem.

pingwin

fot. theguardian.com

 

fot. theguardian.com

fot. theguardian.com

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.