Książka, której litery widoczne są dopiero na mrozie

niewidzialni

Fundacja Kapucyńska oraz Grupa Walk, które pomagają ludziom bezdomnym i ubogim, zainicjowały powstanie książki, którą można przeczytać wyłącznie w ujemnej temperaturze.

Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na ludzi, będących w potrzebie, których często mijamy bezrefleksyjnie w przejściach podziemnych. 

niewidzialni

To pierwsza na świecie książka, która ma poruszyć serce, ale też całe ciało – mówią jej pomysłodawcy z Fundacji Kapucyńska. Jej litery są widoczne dopiero pod gołym niebem, na mrozie. Czytając ją, jesteśmy wręcz zmuszeni do tego, aby wczuć sie w sytuację tych, którzy stracili wszystko, z często niezależnych od siebie powodów.

niewidzialni2

Książka z pozoru wygląda nieatrakcyjnie. W księgarni zapewne prześlibyśmy obok niej obojętnie, nie zauważając jej, tak jak zwykle nie zauważamy ludzi bezdomnych.  Jednak jej treść jest bardzo wzruszająca. Znajdują sie w niej wspomnienia i wiersze, opisujące smutną, surową rzeczywistość, która jest często nie do zniesienia. Zwłaszcza zimą.

Ci, którzy chcieliby pomóc, mogą zamówić książkę na stronie kampanii. Cena egzemplarza wynosi 155 złotych (55 złotych to koszty produkcji  i wysyłki krajowej, natomiast 100 złotych przeznaczone zostanie na rozbudowę jadłodajni dla ubogich i bezdomnych w Warszawie przy ulicy Miodowej).

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.