Najlepsze polskie książki 2016 roku


Dziś zebrałam dla Was TOP 6 polskich książek, które ukazały się w 2016 roku, od razu wspinając się na szczyty list sprzedaży. Od razu zaznaczam, że kolejność wymienionych tytułów jest przypadkowa.

1. Elżbieta Cherezińska „Harda”

To znakomita powieść historyczna z wartką akcją i z wyrazistymi bohaterami, która rozgrywa się w czasach powstawania polskiej państwowości.

Przy okazji ciekawej, wciągającej, miejscami bardzo zmysłowej lektury, możecie nadrobić zaległości z historii, o ile je macie ;)

harda22. Szczepan Twardoch „Król”

Król Szczepana Twardocha rozgrywa się w przedwojennej Warszawie i pokazuje oblicze miasta z zupełnie innej strony. To pełnokrwista gangsterska historia z niepowtarzalnym klimatem, napisana starannym językiem.

krol

 3. Justyna Kopińska „Polska odwraca oczy”

Zbiór reportaży Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy” to opowieści o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat.

polska

 4. Natalia Fiedorczuk „Jak pokochać centra handlowe”

Nominowany do Paszportów debiut literacki Natalii Fiedorczuk z jednej strony jest bezlitosnym obrazem macierzyństwa w dzisiejszej Polsce (nie tylko doświadczenia matki, ale i ojca), a z drugiej – zapisem rozpadu, nieradzenia sobie z życiem.

jak-pokochac

 5. Cezary Łazarewicz „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych.

żeby nie bylo6. Stanisław Łubieński „Dwanaście srok za ogon”

ptaki

„Dwanaście srok za ogon” to prozatorska wyprawa śladami ptaków przeplatana obrazami Chełmońskiego. Bohaterami opowieści Łubieńskiego są sosnówki, jastrzębie, kruki i szlamniki,  ale także ich miłośnicy – ornitologowie. To książka niewielka, za to bardzo pasjonująca.

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.