Największe wyzwanie w tym roku: przeczytać 52 książki!

stos książek

Zapewne słyszeliście już o akcji Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka, który w ramach zobowiązań noworocznych, postanowił w 2015 r. przeczytać dwie książki w miesiącu. Aby zachęcić do tego samego innych, utworzył fanpage o nazwie A Year of Books (z ang. Rok książek), który ma stać się forum do dyskusji na temat czytanych przez Zuckerberga książek. Jak widać jego pomysł się sprawdził, albowiem strona posiada już 360 tys. fanów.

W Polsce taką inicjatywą jest 52 Book Challenge PL – Przeczytam 52 książki w 2015 roku. Ma ona motywować do regularnego czytania przez cały rok. Akcja wystartowała w ostatnich dniach grudnia 2014 r., i w krótkim czasie stała się najpopularniejszym tego typu wydarzeniem w polskojęzycznej społeczności

półki z książkami

Jak dotąd 90 tys. Polaków wyraziło na fanpage’u 52 Book Challenge PL chęć czytania co najmniej jednej książki w tygodniu.

Ja osobiście na podobne przedsięwzięcia patrzę sceptycznym okiem. Nie lubię, kiedy wszystko redukuje się do sloganów, które na ogół kojarzą mi się z agresywnymi reklamami (nie przez przypadek książki, które czyta Zuckerberg trafiają na czołowe miejsca list bestsellerów Amazona!), ale w gruncie rzeczy to dobrze, że czytelnictwo zyskało w mediach społecznościowych dużego sojusznika. Podoba mi się pomysł, że książki można poczytać wspólnie, a potem podzielić się z innymi swoją opinią na ich temat. A zatem z czystej ciekawości postanowiłam dołączyć do tego grona, aby przekonać się, czy taka forma czytania mi odpowiada. A Was zachęcam do tego samego!

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.