Nowa książka o życiu prywatnym Eugeniusza Bodo

bodo

Od kilkunastu lat obserwujemy rosnące zainteresowanie okresem międzywojennym, a zwłaszcza gwiazdą tamtej epoki – Eugeniuszem Bodo. Jedynka rozpoczęła niedawno emisję serialu pt. „Bodo”. Powstają liczne książki o życiu tego wszechstronnego artysty. Jedną z nich jest najnowsza publikacja Iwony Kienzler pt.„Bodo i jego burzliwe romanse”

Bodo był wielką gwiazdą międzywojennej warszawy i duszą towarzystwa. Tuż przed wybuchem II Wojny Światowej otworzył w Warszawie przy ul. Foksal 17 kawiarnię Café-Bodo, która stanowiła centrum życia towarzyskiego i artystycznego. W Café Bodo aktor organizował koncerty i kabarety, w których czasami występował osobiście.
Wiele kobiet przyprawiał o szybsze bicie serca, ale tak naprawdę o jego życiu prywatnym wiemy niewiele,  głównie przez to, że był człowiekiem bardzo dyskretnym.“(…) owa dyskrecja aktora stanowi największy problem dla jego biografów. Wszystkie związki Bodo otacza bowiem mgiełka tajemnicy (…). Ponieważ (…) był bardzo dyskretny, a gustował w kobietach cichych i skromnych, prawdę o swoich romansach zabrał do grobu”.
W swej książce Iwona Kienzler skupiła się przede wszystkim na potwierdzonych informacjach. W momentach niepewności podkreślała, iż są to tylko pogłoski. Bodo zachwycał nie tylko Polki mieszkające w II Rzeczypospolitej, lecz także takie gwiazdy jak Elna Gistedt, Nora Ney, Pola Negri czy Reri. O tej ostatniej Bodo powiedział:”Maleńka ciemna istotka o ogromnych tęsknych oczach, dziwnie czarnych i ciekawie patrzących na świat”. Widział w niej anielską istotę nie z tego świata; niezwykłe stworzenie, które chciał otoczyć opieką – kobietę, którą nazywał miłością swojego życia. Aktorka oddała się Bodo całą duszą i ciałem, ale on z wolna przestawał to doceniać. Podobno czuła się coraz bardziej samotna. Przestała ją zajmować kariera filmowa – zaczęła topić smutki w alkoholu i zatracać się w szaleństwach całonocnych zabaw. Związek Reri i Bodo rozpadł się, podobnie jak inne. Eugeniusz Bodo – mimo olbrzymiego powodzenia – nigdy nie zaangażował się w stały związek.

kobiety eugeniusza bodo

Od lewej: Elna Gistedt, Nora Ney, Pola Negri oraz Reri.

 

Ebook „Bodo i jego burzliwe romanse” Iwony Kienzler (wydawnictwo Bellona) do zakupienia w promocyjnej cenie w Book and Walk.

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.