Nowy model PocketBook Touch Lux 3 – jeszcze większy komfort podczas e-czytania

touch lux 3

PocketBook Touch Lux 3 to nowy czytnik e-booków od popularnego producenta urządzeń, który może przypaść do gustu szczególnie tym bardziej wymagającym użytkownikom.

Zapowiedziany właśnie model wyróżnia się 6-calowym, podświetlanym i dotykowym ekranem o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli wykonanym w technologii E-Ink Carta. Dzięki niemu wyświetlany tekst powinien mieć o połowę większy kontrast i o 20% lepszą widoczność w słońcu niż ma to miejsce w przypadku starszych e-czytników.

Z procesorem o taktowaniu 1 GHz i 256 MB pamięci operacyjnej RAM urządzenie zapewnia płynne czytanie i szybką reakcję niezależnie od użytkowanej aplikacji.

Touch lux 3E-booki użytkownik może przechowywać na 4 GB pamięci wewnętrznej lub na karcie microSD o pojemności do 32 GB.

Touch Lux 3 został wyposażony w pojemnościowy ekran multitouch, dzięki któremu można wygodnie przewracać strony przesunięciem palca, regulować podświetlenie i rozmiar czcionki lub przetłumaczyć słowo klikając je na ekranie. Jednak oprócz dotyku większość funkcji można wykonać także za pomocą wygodnych, tradycyjnych przycisków. Ten sposób obsługi docenią szczególnie osoby starsze, które dopiero poznają obsługę ekranem dotykowym.

Jak wynika z udostępnionych w sieci informacji, wśród obsługiwanych formatów znajduje się PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI i ACSM, a urządzenie radzi sobie także z plikami zapisanymi w rozszerzeniu JPEG, BMP, PNG oraz TIFF.

Urządzenie dostępne w trzech kolorach – białym, szarym i czarnym – ma wbudowane łącze Wi-Fi, za pośrednictwem którego użytkownik może korzystać z dostępu do usług internetowych, takich jak Dropbox, Send-to-PocketBook oraz PocketBook Sync.
Sugerowana cena PocketBook Touch Lux 3 wynosi 529 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.