Osoby, które czytają, budują lepsze relacje z partnerem

inteligencja emocjonalna

Do tego typu oznajmień na ogół podchodzimy z dużą dozą sceptycyzmu, ale gdyby lepiej się zastanowić, jest w tym dużo racjonalności. Atrakcyjność to nie tylko wygląd zewnętrzny. Oczywiście ma on ogromny wpływ na to, czy się podobamy, ale istnieją jeszcze inne ważne elementy, które decydują o międzyludzkiej sile przyciągania.

Jak się okazuje, jednym z takich czynników jest nasza mądrość i inteligencja emocjonalna, która wzrasta wraz z czytaniem. Co ciekawe, umiejętność odczytywania ludzkich emocji poprawia się po kilkuminutowej lekturze, nawet, jeśli nie sprawia ona nam przyjemności!

Badania amerykańskiego Narodowego Funduszu na rzecz Sztuki (NEA) oraz Amerykańskiej Akademii Nauk (USNAS) udowodniły, że osoby, które regularnie czytają książki są pewniejsze siebie, mają wyższą samoocenę i większy zasób słownictwa oraz chętniej angażują się obywatelsko. Im wyższa inteligencja emocjonalna, tym większe istnieje prawdopodobieństwo osiągnięcia szczęścia zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, ponieważ partnerzy są w stanie stworzyć bardziej prawidłowy i bardziej dojrzały rodzaj relacji w związku. Dokładniej mówiąc, bardziej szczęśliwy i dojrzały związek tworzy żona dobrze rozumiejąca i analizująca emocje oraz mąż właściwie identyfikujący emocje u innych.

A zatem, moi drodzy, czytajcie książki i budujcie lepsze i trwalsze relacje!

Przeczytaj także: Czytanie-najlepszy sposób na stres.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, podziel się nim z innymi na Facebooku. Zachęcam również do pozostawienia komentarza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.