Potęga podświadomości

pozytywnie

Podświadomość ma twórczą moc urzeczywistniania myśli, dlatego musimy dokładnie zaplanować, jakie prośby i pragnienia będziemy przedstawiać podświadomości. Spełni się wszystko, w cokolwiek bez reszty uwierzymy. Tak przynajmnie twierdzi autor Potęgi podświadomości Joseph Murphy.

Nasze niepowodzenia są skutkiem negatywnych myśli, fałszywych wyobrażeń wzmocnionych strachem. Wydając podświadomości właściwe polecenia, uzdrowisz ciało i duszę. Terapia psychologiczna działa w analogiczny sposób. Psychiatra czy psycholog leczą pacjentów wyłącznie dzięki temu, że usuwają bariery psychiczne, które blokują nasze działania. Własciwie kierowana podświadomość wyleczy ciało i umysł z każdej choroby.

Na pierwszy rzut oka teoria, którą forsuje autor – zdecyduj czego pragniesz, zacznij to sobie wyobrażać, a magia sama zacznie działać – wydaje się naiwna i fałszywa. Ale tak na dobrą sprawę, jest w niej dużo prawdy. Nawet, jeśli nie zgadzamy się z Murphy’m, warto sobie przemyśleć, jaki właściwie ma sens bycie negatywnym? Wierzyć, że istnieje coś, co mogłoby nam zaszkodzić jest nielogiczne. Szkodzi nam nie jakaś rzecz, lecz wiara (czyli myśl w naszym umyśle), że ta rzecz nam zaszkodzi. Myślenie negatywne jest destrukcyjne dla nas i dla naszego otoczenia. Rozmyślając o przeszkodach i trudnościach, działamy na swoją niekorzyść, a zatem warto ten błędny sposób myślenia zmienić!

Jeśli interesuje Was ta tematyka, polecamy Wam również światowy bestseller z kategorii książek o pozytywnym myśleniu i afirmacji – Możesz, jeśli myślisz że możesz Normana Vincenta Peale. Ta poyzcja zawiera praktyczne techniki, dzięki którym usprawnisz i wzbogacisz swoje życie.

potęga podświadomości

możez, jeśli myślisz, że możesz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.