Powieści Elżbiety Cherezińskiej to książki, które wciągają od pierwszych stron

ebooki elżbiety cherezińskiej

Powieść „Harda” Elżbiety Cherezińskiej szybko stała się bestsellerem. Postanowiłam sprawdzić, na czym polega jej fenomen.

Elżbieta Cherezińska zyskała sławę dzięki swym powieściom historycznym, które są napisane w znakomitym stylu, oparte na rzetelnym materiale.

Akcja „Hardej” osadzona jest w pierwszych latach Królestwa Polskiego. Autorka wybrała na głównego bohatera swej książki nie, jak można by przypuszczać,  Mieszka I (choć on także się tutaj pojawia), a mniej znaną postać – Świętosławę, która była jego córką i siostrą naszego

Harda to opowieść o kobiecie niezwykłej, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Trzeba przyznać, że na początku trudno połapać się we wszystkich księstwach, królestwach, władcach. Ciężko zlokalizować na mapie ówczesnej Europy miejsca, w których rozgrywa się akcja książki. Z czasem jednak wszystko układa się w jedną, spójną całość. Przy okazji ciekawej lektury możecie nadrobić zaległości z historii, o ile je macie ;)

W księgarni Book and Walk trwa promocja na ebooki tej autorki, także warto się pospieszyć i nabyć zaległe „egzemplarze” po bardzo korzystnej cenie.

cherezinska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.