Powstanie adaptacja powieści Stephena Kinga pt. „Przebudzenie”

stephen king

Josh Boone znany z adaptacji „Gwiazd naszych winy” chce wyreżyserować film na podstawie powieści Stephena Kinga „Przebudzenie”.

Reżyser zdecydował się na nakręcenie akurat tej książki Kinga ze względu na tematykę kryzysu wiary, która interesowała go szczególnie. „Byłem wychowywany przez ewangelików, którzy wierzyli we wniebowzięcie. Przez dużą część mojego dzieciństwa nie wolno mi było czytać książek Stephena Kinga. Oderwałem więc okładkę książki Franka Perettiego ‘Władcy ciemności’, tego chrześcijańskiego bestsellera, i obłożyłem nią ‘Bastion’, ponieważ były mniej więcej tej samej wielkości. Czytałem książki Kinga pod łóżkiem i chowałem w podkładce pod materacem, tam gdzie normalne dzieci kryły swoją pornografię. Mama znalazła moje zapasy Kinga i spaliła książki w kominku. Wciąż mam zdjęcie w albumie fotograficznym z tym gigantycznym stosem popiołu w kominku rodziców” (źródło: Booklips)

stephen king

King zodził się na adaptację powieści „Przebudzenie” i odesłał Boone’a do producenta Michaela De Luki, który posiadał prawa do ekranizacji. W porozumieniu z Kingiem i De Lucą reżyser skończył już nawet tworzyć scenariusz filmu, i to bez podpisanej umowy ze studiem.

Powieść „Przebudzenie” jest dobrym materiałem na film, ponieważ King szczególnie dba w niej o detale, które można barwnie i wiarygodnie pokazać na ekranie. Pisarz wciąż zaskakuje i nigdy nie pozwala na to, by przewidzieć rozwój akcji czy końcowe przesłanie. Jakkolwiek często słyszy się krytykę, że autor nie radzi sobie z zakończeniami swoich powieści, tym razem nie sądzę, by ktokolwiek mógł na ten element narzekać.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.