Powstanie film o Zeldzie Fitzgerald

zelda-fitzgerald

Powstanie film o żonie autora Wielkiego Gatysby’ego – Zeldzie Fitzgerald.

Zelda oraz Scott Fitzgeraldowie byli jedną z najbardziej znanych par w Stanach Zjednoczonych w czasie dwudziestolecia międzywojennego. Pobrali się na początku ubiegłego wieku, i choć ich związek był bardzo burzliwy, podobno bardzo się kochali. Głośne przyjęcia, publiczne kłótnie i ekscesy sprawiły, że byli na ustach wszystkich.

Zelda, choć w cieniu męża, była wszechstronnie utalentowaną kobietą – kochała taniec baletowy, miała szansę zostać cenioną malarką. Próbowała także sił w pisaniu. Gdy napisała autobiograficzną powieść „Save Me the Waltz”, jeden z ówczesnych krytyków uznał nawet Zeldę za o wiele zdolniejszą od jej małżonka.

zelda-fitzgerald-

W rolę legendarnej artystki wcieli się Jennifer Lawrence. Film wyreżyseruje Ron Howard, nagrodzony Oscarem za „Piękny umysł”. Film ten powinien rzucić nieco więcej światła na jedną z najsłynniejszych literackich celebrytek epoki jazzu.

jennifer lawrence

W Book and Walk trwa promocja na najsłynniejsza powieść F. Scotta Fitzgeralda. Ebook „Wielki Gatsby” dostępny jest teraz 22% taniej.

Wielki Gatsby

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.