Religijne aplikacje

religia

Większość wierzących odmawia paciorek dyskretnie, powoli, trzymając różaniec w kieszeni lub zawijając go na nadgarstku, ale są już i tacy, którzy modlą się, przesuwając palcem elementy na ekranie smartfona. W wirtualnych sklepach jest dostępnych coraz więcej aplikacji o charakterze religijnym, dzięki którym można łatwo i skutecznie wprowadzać Słowo Boże w życie.

Jedną z najobszerniejszych aplikacji tego typu jest darmowa aplikacja Pismo Święte PL, którą przygotował Przemysław Bierut. To mobilna wersja Biblii, przeznaczona dla urządzeń z systemem Android. Składa się ona ze Starego i Nowego Testamentu, choć umieszczono w niej także szereg dodatkowych funkcji.

Pismo Święte PL oferuje dostęp do całego Starego i Nowego Testamentu – od Księgi Rodzaju po Apokalipsę Św. Jana. Działa przy tym jak standardowy czytnik e-booków: pozwala powiększać i pomniejszać czcionkę, tworzyć zakładki, ułatwiające kontynuowanie lektury, a także kopiować fragmenty Pisma Świętego. Korzystanie z programu upraszcza wbudowana wyszukiwarka.

religijna aplikacja

Chrześcijańskie aplikacje mobilne posiadają schludne i przejrzyste szaty graficzne, a także szereg dodatków, ułatwiających studiowanie Biblii. Można dzięki nim zaznaczać swoje ulubione wersety i zapisywać notatki, które synchronizują się automatycznie na wszystkich urządzeniach. Ale na tym nie kończy się on-linowe biblijne doświadczenie.

Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja, która ma na celu wspierać organizowaną przez kościół katolicki przedwielkanocną akcję ewangelizacyjną o nazwie „Noc konfesjonałów”. W opisie aplikacji czytamy: „Zainspirowani zmianami otaczającego nas świata czynimy starania, aby stworzyć aplikację zawierającą wszelkie pomoce przydatne w przygotowaniu do spowiedzi.” Jak wiemy z lekcji religii, spowiedź nazywa się także sakramentem przebaczenia, ponieważ przez sakramentalne rozgrzeszenie wypowiedziane słowami kapłana Bóg udziela penitentowi „przebaczenia i pokoju”. A zatem spowiedź grzechów przed kapłanem, przed człowiekiem z krwi i kości, jest istotnym elementem tego sakramentu. Póki co, opisana wyżej aplikacja stanowi jedynie przygotowanie do rachunku sumienia, ale kto wie, czy niebawem nie będziemy spowiadać się przez komórkę.

Aplikacja zawiera również szereg popularnych modlitw, często stanowiących przedmiot pokuty, apteczkę duchową dla kobiet i mężczyzn, a także katalog kościołów uczestniczących w akcji.

noc konfensjonałów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.