Ruszają 6. Warszawskie Targi Książki


Już jutro zaczynają się szóste Warszawskie Targi Książki, które potrwają do niedzieli 17 maja.

W organizowanym od 2013 roku na Stadionie Narodowym największym wydarzeniu literacki weźmie udział ponad 850 wystawców, w tym około 600 polskich oraz około 250 zagranicznych z 29 krajów i obszarów kulturowych. Zawita tam wielu autorów, którzy spotkają się z czytelnikami, a zatem to świetna okazja, by zdobyć autograf ulubionego pisarza. Gośćmi Targów będą m.in. Hanna Krall, Marek Krajewski, Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk.

W tym roku gościem honorowym imprezy będzie Francja. Stoisko o powierzchni 300 m² zaprojektował polsko-francuski architekt Stanisław Fiszer, na kształt symbolicznego ogrodu kwitnącego tysiącem tytułów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wśród proponowanych przez Gościa Honorowego wydarzeń towarzyszącym Targom odbędą się liczne spotkania poświęcone najważniejszym sektorom francuskich wydawnictw, oparty na adptacjach literackich Przegląd Nowego Kina Francuskiego, pokazy książek cyfrowych, debaty i konferencje, w tym dyskusje na temat projektu ustawy o jednolitej cenie książek w Polsce oraz prezentacje literatury i szeroko rozumianej kultury francuskiej. Ale co najważniejsze, będziemy mogli spotkać wielu wspaniałych autorów.

Francja Gościem Honorowym szóstych Warszawskich Targów Książki

Jestem trochę rozczarowana, że Targi, których gościem honorowym jest Francja, odbędą się bez słynnego pisarza-prowokatora Michela Houellebecq’a. Za to zaszczycą nas inni wyśmienici autorzy, tacy jak Jérôme Ferrari, Pierre Lemaitre oraz niezwykle popularny w Polsce Éric-Emmanuel Schmitt.

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.