TOP 5 e-czytników

na wakacjach z e-czytnikiem

Zastanawiacie się nad kupnem e-czytnika, ale nie wiecie, jaki wybrać? Dziś bierzemy pod lupę pięć czytników e-booków, w które warto zainwestować.

1.Icarus New Illumina HD (series E653)

Icarus New Illumina wydaje się być świetnym czytnikiem dla fanów wyglądu czytników Kindle, którzy jednak potrzebują większej funkcjonalności. Czym Icarus New Illumina wyróżnia się spośród konkurencji? Posiada przede wszystkim czytelny i wyraźny 6-calowy ekran E-Ink Pearl HD o rozdzielczości 1024 x 768 px.

Jest to czytnik, który zaskakuje prędkością działania. Może pochwalić się zarówno błyskawiczną zmianą stron, jak i szybkim otwieraniem aplikacji, czy też płynną i bezproblemową obsługą plików PDF. Warto także dodać, że Icarus Illumina obsługuje wszystkie popularne formaty plików bez potrzeby dodatkowej konwersji.

Jeśli chodzi o podświetlenie mamy dużą możliwość ustawienia natężenia światła według własnych potrzeb. Co więcej, ikonka regulacji znajduje się na dolnym pasku ekranu, dzięki czemu w każdej chwili szybko możemy regulować moc światła bądź całkowicie je wyłączyć.

Icarus New Illumina HD e-czytnik

 

2.Kobo Aura H2O

O tym modelu pisałam już we wcześniejszym artykule na temat wodoodpornych e-czytników. Czytnik Kobo Aura H2O został wyposażony w procesor 1 GHz i 4 GB wewnętrznej pamięci, którą można rozbudować za pomocą kart oraz w moduł Wi-Fi. Ważną cechą, poza dotykowym ekranem, jest technologia podświetlania o nazwie ComfortLight, zapewniająca równomierne oświetlenie ekranu.

Najistotniejsza jest jednak w tym przypadku odporność urządzenia, potwierdzona normą IP67, co oznacza, że sprzęt jest niewrażliwy na kurz, a na głębokości 1 metra może spędzić do 30 minut. Kobo Aura H2O wydaje się zatem idealnym czytnikiem na wakacje.

Kobo Aura H2o

 

3.Onyx BOOX M96 Universe

Nowy model firmy Onyx to połączenie najlepszych możliwości czytnika e-booków oraz bogatej funkcjonalności systemu Android. Duży ekran E Ink 9,7 cala i wysoka rozdzielczość idealnie nadają się do czytania wielkoformatowych dokumentów. Sprawiają, że tekst i obrazy wyglądają bardzo wyraźnie. Teraz z dostępem do Google Play czytelnicy mogą instalować aplikacje, z których korzystają na swoich smartfonach i tabletach.

Onyx BOOX M96 Universe

4. Kindle Voyage

To najnowszy czytnik Amazona z segmentu „premium”. Najważniejszą innowacją w Kindle Voyage jest super-ostry ekran, a także funkcja „Auto Brightness” – w górnym lewym rogu czytnika znajduje się czujnik, który na podstawie jasności na zewnątrz reguluje intensywność światełka.
W przeciwieństwie do Paperwhite na Voyage można czytać w rękawiczkach – wprawdzie ekran dotykowy nie reaguje na ich dotyk, ale PagePress (przyciski „ciśnieniowe” reagujące na nacisk) da się wcisnąć.

Oprócz tego Kindle Voyage posiada funkcje ułatwiające czytanie takie jak Time To Read, spis treści i podkreśleń, przypisy wywoływane w osobnym okienku oraz łatwy dostęp do zakładek.

Kindle Voyage

 

5. Szósta generacja Kindle

Jest to mój zdecydowany faworyt. Amazon jak zwykle skupił się na tym, co jest najbardziej istotne w e-czytnikach, czyli ekranie oraz funkcjonalności. Nowy model jest rozwinięciem modelu Paperwhite i różni się przede wszystkim nową technologią wyświetlania, większym kontrastem, wbudowanym podświetleniem i nową technologią dotyku. 19% cieńsza powierzchnia na ekranie sprawia, że nowy Paperwhite reaguje o wiele dokładniej niż poprzedni model. Ponadto czytnik wyposażony jest w nowy, o 25% szybszy procesor, dzięki któremu można szybciej otwierać książki bądź przewracać strony

Co więcej, nowy Kindle Paperwhite zyskał integrację z serwisem Goodreads, największą społecznością miłośników książek i e-booków. Od teraz można więc za pomocą Kindle sprawdzić, co obecnie czytają nasi znajomi z serwisu, podzielić się podkreśleniami w książkach czy też ocenić książkę, którą obecnie czytamy. Możemy ponadto podzielić się wrażeniami z lektury na Facebooku lub Twitterze. W czytniku znalazł się także nowy słownik. Bateria wbudowana w Kindle Paperwhite pozwala na 8 tygodni czytania bez potrzeby ładowania, zaś wbudowane Wi-Fi i darmowe 3G pozwala na dodatkowe skorzystanie z sieci np. w celu pobrania kolejnego e-booka.

Szósta generacja Kindle

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.