TOP 5 księgarnio-kawiarni

d-espresso-book księgarnia.jpg

Jak mawiał Tadeusz Kantor – „Wszelką rewolucję artystyczną wywołują kawiarnie”. I sporo w tym prawdy. Oto 5 unikalnych lokali z duszą, które oferują to, co prawdziwa kawiarnia, czy współcześnie – klubokawiarnia, powinna oferować, czyli indywidualny klimat i wyjątkowe chwile spędzone z kawą i z książką.

1. Wrzenie świata, Warszawa

kawiarnia wrzenie świata.jpg

Kilka kroków od Nowego Światu znajduje się centrum literatury non fiction. W reporterskiej księgarnio-kawiarni spotykają się nie tylko dziennikarze, ale także miłośnicy mocnych i prawdziwych historii. Znajdziecie tam albumy fotograficzne, biografie, listy i dzienniki oraz reportaże literackie.

2. Księgarnia Massolit, Kraków

księgarnia Massolit.jpg

Massolit to niezależna księgarnia i kawiarnia amerykańska. W ich zbiorze znajdziecie ponad 20 000 anglojęzycznych tytułów, które cały czas są wzbogacane o nowe pozycje. Księgarnia słynie także ze swoich domowych wypieków i amerykańskich przysmaków.

3.  London Review Bookshop, Londyn

London Rewiev Bookshop

Ta maleńka kawiarnia z księgarnią (a raczej księgarnia z kawiarnią) stanowi świetny przykład na to, że londyńczycy kochają niezależne miejsca. Przy regałach z książkami zawsze jest wiele osób, a i na stolik trzeba niekiedy trochę poczekać.

4.Les Deux Magots, Paryż

Księgarnia Les Deux Magots

Les Deux Magots gościła przy swoich stolikach takich literatów jak choćby Elsa Triolet,  Louis Aragon, André Gide, Jacques Prévert , Jean Giraudoux, Oskar Wilde, André Breton, Raymond Queneau, Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir. Do dziś w niedzielne poranki organizowane są w niej spotkania filozoficzne. Od roku 1933 kawiarnia przyznaje „Prix des Deux-Magots”, która jest jedną z najstarszych nagród literackich we Francji.

5.  Kawiarnia Alexandra, Budapeszt

Alexandra kawiarnia w Budapeszcie

Znajdująca się nieopodal Opery, przepiękna księgarnio-kawiarnia jest skrytą perełką wśród budapeszteńskich kawiarni. Można tu wypić smaczną kawę pod sklepieniami niegdysiejszej sali balowej.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.