TOP 5 najbogatszych pisarzy na świecie

veronica roth

Nie ma co ukrywać, że literatura także jest produktem rynkowym i podlega prawom tego rynku. W polu literackim, w którym ścierają się poszczególni gracze, największy sukces odnoszą ci, którzy potrafią sprostać wymaganiom i gustom czytelników. Poniżej znajdziecie listę pięciu najlepiej zarabiających pisarzy w 2015 r. Łamią oni stereotypy związane z zawodem pisarza.

1. James Patterson – 89 mln  $

Od pięciu lat wypuszcza na rynek średnio 12 tytułów. Mówi o sobie, że tworzy rozrywkę, za którą ludzie chętnie płacą. Twierdzi też, że jest jak ketchup Heinza – łączy w sobie wszystkie smaki: słodki, gorzki i ostry. Dlatego, jego zdaniem, ludzie go tak kochają.

 James Patterson

 

 

 

 

 

 

 

2. John Green – 26 milionów  $

To amerykański pisarz, który tworzy powieści z gatunku young-adult-fiction (dla „młodych dorosłych”). W 2014 roku trafił na listę „100 najbardziej wpływowych osób na świecie” według magazynu „Time”.

john green

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Veronica Roth – 25 milionów $

Urodzona w 1988 r. (sic!) autorka bestsellerowej trylogii „Niezgodna”, za którą otrzymała tytuł Goodreads Favorite Book of 2011 i w 2012 wygrała konkurs Best Young Adult Fantasy & Science Fiction.

veronica roth

 

 

 

 

 

 

 

Danielle Steel – 25 milionów $

To amerykańska autorka ponad 100 książek, z których większość stała się bestsellerami, i których łączny nakład przekroczył rekordową liczbę 300 milionów egzemplarzy.

danielle steele

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Jeff Kinney – 23 milionów $

Amerykański pisarz, rysownik oraz twórca gier komputerowych. Popularność zyskał dzięki m.in. serii książek „Dziennik cwaniaczka”. Gości na liście najbogatszych pisarzy już nie pierwszy raz.

jeff kinney

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Janet Evanovich – 21 milionów $

Amerykańska pisarka powieści kryminalno-sensacyjnych. Napisała m.in. wielotomową serię książek o łowczyni nagród Stephanie Plum.

janet evanovich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy domyślaliście się, że taka będzie kolejność? To było do przewidzenie, że w rankingu prym będą wiedli amerykańscy autorzy. Natomiast dużym zaskoczeniem jest, że w pierwszej piątce najbogatszych pisarzy nie znalazł się np. Stephen King.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.