Wręczono nagrodę Wielkiego Kalibru

czytanie z kosci

Po raz kolejny wręczono nagrodę dla najlepszej powieści kryminalnej. Jest to jedyna w Polsce nagroda literacka poświęcona tylko powieści sensacyjnej, kryminalnej lub thrillerowi, przyznawana w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław. Laureatem tegorocznej edycji został Jakub Szamałek.

Jakub Szamalek

fot. Max Pfelgel

„Czytanie z kości” to powieść, której fabuła osadzona jest w starożytności oraz w czasach współczesnych. Przewodnicząca Jury Janina Paradowska w laudacji powiedziała, że Jury przyznało Szamałkowi nagrodę nie za trud, pot, łzy i nieprzespane noce, które towarzyszyły pisaniu Czytania z kości, a za perfekcyjnie opisaną rzeczywistość antyczną, bohatera i ciekawą konstrukcję. Innymi słowy: za bardzo dobrą powieść. Szamałek odebrał statuetkę oraz Nagrodę (25 000 złotych) z rąk Wiceprezydenta Miasta Wrocławia Wojciecha Adamskiego.

Do tegorocznej edycji zostało nominowanych siedem książek. Oprócz nagrodzonej, były to powieści: „Wampir” Wojciecha Chmielarza, „Piąty Beatles” Mariusza Czubaja, „Zbrodnia w szkarłacie” Katarzyny Kwiatkowskiej, „Kasacja” Remigiusza Mroza i „Zaginięcie” tego samego autora, oraz „Gwiazdozbiór” Marty Zaborowskiej.

Książkę możecie zakupić tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email będzie niewidoczny

*Subskrybuj nasz newsletter, aby nie przegapić najlepszych artykułów w serwisie!

Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami.